Jednostki notyfikowane musz± regularnie informowaæ krajowe w³adze notyfikuj±ce o swoich dzia³aniach (np. o sposobie prowadzenia ocen zgodno¶ci, dostêpno¶ci ¶rodków, podwykonawstwie, konfliktach interesów). Musz± byæ te¿ gotowe do udzielenia swym w³adzom notyfikuj±cym wszystkich informacji dotycz±cych w³a¶ciwej realizacji warunków notyfikacji na ich ¿±danie lub na pro¶bê Komisji.
Jednostki notyfikowane maj± obowi±zek powiadamiania innych jednostek notyfikowanych oraz krajowych w³adz nadzoruj±cych o wszystkich certyfikatach, które zosta³y cofniête lub zawieszone, a tak¿e, na ¿±danie, o certyfikatach wydanych i o odmowach wydania certyfikatu. Maj± tak¿e s³u¿yæ w³adzom nadzoruj±cym i - wed³ug niektórych dyrektyw - kompetentnym w³adzom innych pañstw cz³onkowskich informacjami dla celów nadzoru rynku. Co wiêcej, jednostki notyfikowane powinny dostarczyæ na ¿±danie w³a¶ciwych s³u¿b Komisji, odpowiedzialnych za zastosowanie klauzuli bezpieczeñstwa, potrzebnych informacji zwi±zanych z wyrobem lub ocen± zgodno¶ci.
Jednostki notyfikowane s± i powinny pozostaæ stron± trzeci±, niezale¿n± od swych klientów oraz innych zainteresowanych stron. Status prawny jednostek ubiegaj±cych siê o notyfikacjê, niezale¿nie od tego czy s± one prywatne, czy te¿ pañstwowe, nie jest istotny tak d³ugo, jak d³ugo zagwarantowana jest ich niezale¿no¶æ i bezstronno¶æ, a jednostki te mo¿na zidentyfikowaæ jako osobne podmioty prawne, posiadaj±ce osobowo¶æ prawn± i obowi±zki.
W celu zagwarantowania bezstronno¶ci jednostka notyfikowana i jej personel powinni byæ wolni od nacisków i zale¿no¶ci finansowych, handlowych b±d¼ jakichkolwiek innych, które mog³yby wp³yn±æ na wydawane oceny.
Jednostki notyfikowane nie powinny wykonywaæ i ¶wiadczyæ ¿adnych dodatkowych us³ug, chyba ¿e posiadaj± one warto¶æ dodan± do wyrobu. Musz± one jednak zagwarantowaæ, ¿e ich pozosta³a dzia³alno¶æ poza obszarem dotycz±cym dyrektyw Nowego Podej¶cia nie wp³ywa na poufno¶æ, obiektywizm oraz bezstronno¶æ.
« Zwiñ